hej_dziewczyny_logo.png

Hej, dziewczyny!, czyli pudełka z produktami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach

Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G, 1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Najprostszym sposobem zapobiegającym opuszczaniu lekcji podczas okresu jest zapewnienie dostępu do produktów menstruacyjnych w szkole.

 

Współpracujące z nami szkoły otrzymują za darmo pudełka na podpaski i tampony do postawienia we wszystkich łazienkach, a także zapas środków higienicznych, który regularnie uzupełniamy, przesyłając nowe paczki. Dotychczas z takiej formy pomocy skorzystało już 30 tysięcy osób uczących się!

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ZGŁOSZENIA!

Skontaktujemy się z zakwalifikowanymi szkołami. Zapraszamy do kolejnych zapisów we wrześniu. W razie pytań jesteśmy dostępne pod mailem hejdziewczyny@akcjamenstruacja.pl.

Zasób 3.png
Zasób 4.png

POBIERZ PORADNIK I DOWIEDZ SIĘ

JAK DZIAŁAĆ SAMODZIELNIE

Poradnik powstał przy współpracy z patronem medialnym HelloZdrowie.

JAK MOŻESZ NAM POMÓC?

Średni koszt zapewniania w szkole dostępu do produktów menstruacyjnych przez cały rok szkolny to 800 zł - Twoje wsparcie to szansa na dotarcie do kolejnego miejsca! Wystarczy, że wpłacisz nawet najmniejszą kwotę na konto: Fundacja Akcja Menstruacja 55 1600 1055 1899 6298 9000 0001, wpisując w tytule "Darowizna na cele statutowe". 

Pomoc finansowa to nie wszystko - zachęć bliską Ci szkołę, by zgłosiła się do projektu i pomóż w ten sposób jej uczennicom!

Zasób 1.png

SZKOŁY OBJĘTE PROGRAMEM

Wszystkie szkoły objęte Programem znajdziesz na naszej mapie. Wierzymy, że razem stworzymy jeszcze więcej miejsc przyjaznych osobom uczącym się! 

IMG_1125.jpeg
IMG_1120.jpg
IMG_7310.jpg