top of page

DLA UKRAINY

Jeżeli pomagasz lub pracujesz w różnego rodzaju punktach pomocowych, które potrzebują zapasu produktów menstruacyjnych, napisz na adres: norbert.gora@akcjamenstruacja.pl. Norbert poinformuje Cię o sposobie i terminie wsparcia. 

Jeżeli uciekasz przed wojną w Ukrainie i potrzebujesz produktów menstruacyjnych, poniżej znajdziesz różne formy pomocy, które oferujemy.

Punkt Pomocy Okresowej

Punkt Pomocy Okresowej to projekt, który ma zapewnić dostęp do darmowych środków menstruacyjnych jak największej liczbie osób. PPO to szafka, z której każda osoba może wziąć podpaski i tampony anonimowo i całkowicie za darmo. Stawiamy szafki w miejscach ogólnodostępnych i znanych lokalnej społeczności.


Wszystkie Punkty znajduję się pod opieką wolontariusza lub wolontariuszki i są przez nich regularnie uzupełniane w produkty menstruacyjne.


Pełną listę PPO oraz mapę znajdziesz na naszej stronie internetowej akcjamenstruacja.pl/punkt-pomocy-okresowej oraz tutaj.

LOGO%20PPO_Obszar%20roboczy%201_Obszar%2

Padsharing

Padsharing to okresowa sieć wsparcia – łączymy osoby potrzebujące z osobami gotowymi pomóc. Dzięki naszemu pośrednictwu obie strony pozostają anonimowe, co zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa. 


Jeśli jesteś osobą potrzebującą środków mesntruacyjnych, zgłoś się do nas za pomocą formularza, który znajdziesz tutaj i daj znać jakich produktów potrzebujesz. Darczyńca zamówi odpowiednie środki do wybranego przez Ciebie Rossmanna. Dostaniesz wiadomość SMS z informacją, że zamówienie jest gotowe do odbioru. Akcja Menstruacja jest łącznikiem zapewniającym pełną anonimowość.

Group 244.png

Nasza Fundacja prowadzi kolejny projekt przy wsparciu organizacji humanitarnej Oxfam. W ramach projektu,

w 6 punktach pomocowych (w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście) rozdysponowanych zostanie:
240 kuponów o wartości 36,80 zł na tradycyjne środki menstruacyjne do wykorzystania w sieci sklepów Biedronka,

60 kuponów na 3 pary majtek menstruacyjnych marki WIMIN do wykorzystania w jej sklepie internetowym.

Kupony na produkty menstruacyjne będą przeznaczone dla matek trójki lub większej liczby dzieci, matek dziecka w wieku do 6 lat, matek dziecka z niepełnosprawnością i kobiet

z niepełnosprawnością. Kupony na majtki menstruacyjne będą przeznaczone dla młodych osób menstruujących (do 25 roku życia) oraz kobiet z niepełnosprawnością.

W przypadku pytań, prosimy zadzwonić na jeden z podanych numerów telefonu:
– infolinia w języku ukraińskim:

tel. +48 734 043 085
– infolinia w języku polskim:

tel. +48 734 043 087

bottom of page