top of page

DLA UKRAINY

Jeżeli pomagasz lub pracujesz w różnego rodzaju punktach pomocowych, które potrzebują zapasu produktów menstruacyjnych, napisz na adres: norbert.gora@akcjamenstruacja.pl. Norbert poinformuje Cię o sposobie i terminie wsparcia. 

Jeżeli uciekasz przed wojną w Ukrainie i potrzebujesz produktów menstruacyjnych, poniżej znajdziesz różne formy pomocy, które oferujemy.

Punkt Pomocy Okresowej

Punkt Pomocy Okresowej to projekt, który ma zapewnić dostęp do darmowych środków menstruacyjnych jak największej liczbie osób. PPO to szafka, z której każda osoba może wziąć podpaski i tampony anonimowo i całkowicie za darmo. Stawiamy szafki w miejscach ogólnodostępnych i znanych lokalnej społeczności.


Wszystkie Punkty znajduję się pod opieką wolontariusza lub wolontariuszki i są przez nich regularnie uzupełniane w produkty menstruacyjne.


Pełną listę PPO oraz mapę znajdziesz na naszej stronie internetowej akcjamenstruacja.pl/punkt-pomocy-okresowej oraz tutaj.

LOGO%20PPO_Obszar%20roboczy%201_Obszar%2

Padsharing

Padsharing to okresowa sieć wsparcia – łączymy osoby potrzebujące z osobami gotowymi pomóc. Dzięki naszemu pośrednictwu obie strony pozostają anonimowe, co zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa. 


Jeśli jesteś osobą potrzebującą środków mesntruacyjnych, zgłoś się do nas za pomocą formularza, który znajdziesz tutaj i daj znać jakich produktów potrzebujesz. Darczyńca zamówi odpowiednie środki do wybranego przez Ciebie Rossmanna. Dostaniesz wiadomość SMS z informacją, że zamówienie jest gotowe do odbioru. Akcja Menstruacja jest łącznikiem zapewniającym pełną anonimowość.

Group 244.png

Fundacja zrealizowała dwa projekty dla uchodźczyń z Ukrainy przy wsparciu organizacji humanitarnej Oxfam. W ramach drugiego projektu w 6 punktach pomocy (w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdyni i Gdańsku) rozdano 240 bonów o wartości 36,80 zł na tradycyjne produkty menstruacyjne do wykorzystania w sieci sklepów Biedronka oraz 60 bonów na 3 pary majtek menstruacyjnych firmy WIMIN do wykorzystania w sklepie internetowym. Wsparcie Fundacji Oxfam zakończyło się 6 maja 2023 r.


W pierwszym projekcie rozdaliśmy 125 bonów na tradycyjne produkty menstruacyjne o wartości 80 zł do sklepów Biedronka oraz 55 bonów na 3 pary majtek menstruacyjnych WIMIN.

Kupony na produkty menstruacyjne będą przeznaczone dla matek trójki lub większej liczby dzieci, matek dziecka w wieku do 6 lat, matek dziecka z niepełnosprawnością i kobiet

z niepełnosprawnością. Kupony na majtki menstruacyjne będą przeznaczone dla młodych osób menstruujących (do 25 roku życia) oraz kobiet z niepełnosprawnością.

W przypadku pytań, prosimy zadzwonić na jeden z podanych numerów telefonu:
– infolinia w języku ukraińskim:

tel. +48 734 043 085
– infolinia w języku polskim:

tel. +48 734 043 087

bottom of page