top of page
Zrzut%20ekranu%202021-04-4%20o%2012.44_e

WOLONTARIAT AKCJI MENSTRUACJI – POMAGAJ Z NAMI!

Szukasz wolontariatu, który pozwoli Ci rozwijać się w wybranym przez Ciebie obszarze? Chcesz działać aktywistyczne? Jesteś

w idealnym miejscu! Osoby, które z nami współpracują same decydują w jaki obszar walki z ubóstwem menstruacyjnym chcą się zaangażować. Jesteśmy otwarte na nowe pomysły i projekty – wszystkich traktujemy po partnersku!

KOMU BĘDZIEMY RAZEM POMAGAĆ?

Na początek skupmy się na rzeczy dla nas najważniejszej – potrzebujących. Pomagamy osobom dotkniętym ubóstwem menstruacyjnym, należącym do różnych środowisk, wykluczonym przez społeczeństwo m.in ze względu na sytuację materialną, pozycję zajmowaną w społeczeństwie, niepełnosprawność, poglądy i inne. 


Bardzo dbamy o ich prywatność – nasza pomoc dociera do nich za pośrednictwem innych organizacji, które znają ich potrzeby i wiedzą co będzie dla nich najlepsze. 


Jednak nie ograniczamy się tylko do pomagania tym najbardziej potrzebującym – wierzymy, że środki higieniczne są produktem pierwszej potrzeby i robimy co w naszej mocy, by były ogólnodostępne. Razem chcemy wprowadzić realną zmianę – dla wszystkich.

MINIGRANTY

Masz pomysł na działanie wolontariackie
w kontekście ubóstwa menstruacyjne,
ale brak Ci funduszy na jego realizację? 

Zapraszamy do konkursu Akcji Menstruacji na minigranty na inicjatywy wolontariackie!

typiarki.png

CZYM BĘDĘ SIĘ ZAJMOWAĆ?

Przechwytywanie.PNG

Wiesz już komu będziesz pomagać, pora więc dowiedzieć się w jaki sposób!

W Akcji Menstruacji pracujemy jednocześnie nad kilkoma projektami – wciąż jednak mając miejsce na rozwijanie nowych. Dlatego dla każdego znajdzie się tu możliwość działania. 

Nasza sieć wolontariuszy to grupa osób o różnych osobowościach i zainteresowaniach. Wszystkich jednak łączy chęć do pomocy, wrażliwość i pragnienie wprowadzenia ważnych zmian!

 

Zależy nam, by Twoja praca była dla Ciebie jak najbardziej rozwijająca i interesująca, dlatego decyzję o tym, czym będziesz się zajmować, chcemy podjąć wspólnie z Tobą.

Jednym z podstawowych działań wolontariuszy jest organizowanie lokalnych zbiórek produktów higienicznych oraz opieka nad Punktami Pomocy Okresowej i choć brzmi to dość zwyczajnie, zdecydowanie takie nie jest!  Każda zbiórka to osobna historia – znalezienie właściwego miejsca, uzyskanie pozwolenia, prawidłowa dokumentacja, logistyka, promocja… Jednak poza zbiórkami, możesz angażować się w inne obszary naszej działalności – wykorzystując przy tym swoje umiejętności i zainteresowania. Jesteśmy pewni, że razem odnajdziemy twoje idealne miejsce w wolontariacie Akcji Menstruacji, a nasze koordynatorki będą Cię wspierać na każdym kroku!
 

2.

ROZMOWA

ONLINE

3.

DECYZJA O DOŁĄCZENIU
DO AKCJI MENSTRUACJI

4.

PODPISANIE UMOWY WOLONTARIACKIEJ

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM?

Jeżeli jesteś gotow_y do działania, wyślij maila na adres wolontariat@akcjamenstruacja.pl, w którym wyrazisz chęć włączenia się w nasz wolontariat i krótko opiszesz siebie!

Chcemy poznać Ciebie oraz Twoje umiejętności, by wspólnie zdecydować, jak najlepiej możesz wykorzystać je na rzecz Akcji Menstruacji. Odezwiemy się tak szybko, jak to możliwe, aby ustalić które działania w naszym wolontariacie są dla Ciebie najodpowiedniejsze. Zaprosimy Cię też na krótką rozmowę online, podczas której opowiemy trochę o sobie i zapytamy o Twoje oczekiwania co do wolontariatu. Nie stresuj się – nie będzie ona miała charakteru rozmowy kwalifikacyjnej, a raczej spotkania przy kawie.

 

Jeśli ostatecznie zdecydujesz się do nas dołączyć, dodamy Cię do grupy naszych wolontariuszy na Facebooku, podpiszemy umowę wolontariacką i zaczniemy działać!
 

IMG_3414 - Monika Markiewicz-Bloch.HEIC
wolo1.jpeg
IMG_20211006_154351250 - Anna Wlodarczyk.jpg
bottom of page