top of page
zbiorka_ilustracja-01.png

POKAŻ, ŻE JESTEŚ MARKĄ, KTÓRA
CHCE WPROWADZIĆ REALNE ZMIANY!

Coraz więcej firm aktywnie angażuje się w sprawy społeczne – bardzo nas to cieszy i uważamy, że to świetny kierunek! Organizacje mające wsparcie biznesu mogą pomagać na większą skalę, a przedsiębiorcy zaczynają mieć realny wpływ na kształtowanie naszej rzeczywistości.

 

Dlatego bardzo chętnie podejmujemy współpracę z osobami, którym zależy na pomocy osobom dotkniętym ubóstwem menstruacyjnym – dążymy do satysfakcji obu stron, dlatego wspólnie znajdziemy sposób, który będzie najlepszy zarówno dla Państwa, jak i dla naszej fundacji. 

DLACZEGO WARTO Z NAMI WSPÓŁPRACOWAĆ?

Przechwytywanie.PNG
WZBOGACASZ WIZERUNEK
SWOJEJ MARKI
JESTEŚ CZĘŚCIĄ
PIONIERSKICH
ZMIAN
PODNOSISZ
ZAANGAŻOWANIE
SWOICH KLIENTÓW 
PODKREŚLASZ
JAK WAŻNA
JEST DLA CIEBIE
POMOC SPOŁECZNA
ODMIENIASZ
ŻYCIE OSÓB MENSTRUUJĄCYCH

JAK MOŻEMY RAZEM DZIAŁAĆ?

Jesteśmy otwarte na wiele form współpracy - możemy wspólnie zaplanować projekt, który sprawi, że Wasza firma będzie bardziej pro-menstruacyjna lub zaangażować Was w jeden z naszych projektów pomocowych. Poniżej przedstawiamy kilka opcji, ale chętnie usłyszymy Wasze pomysły!

Instagram post - 10.png

Ogólnodostępne środki menstruacyjne w Twojej firmie!

 

Wraz z naszym partnerem Heyday przygotujemy dla Ciebie personalizowane dyspensery na produkty menstruacyjne. Decydując się na to rozwiązanie, wspierasz jednocześnie nasze cele statutowe, ponieważ ze sprzedaży każdego dyspensera, Heyday przekaże

2 złote dla Akcji Menstruacji na walkę z ubóstwem menstruacyjnym.

DHM.png

Edukacja menstruacyjna - zorganizujmy wspólne warsztaty

 

Edukowanie społeczeństwa na temat menstruacji to jeden z najlepszych sposobów na walkę

z ubóstwem menstruacyjnym. Dlatego nasz Zespół opracował wiele scenariuszy warsztatów, które pozwalają przekazać wiedzę o zdrowiu i higienie menstruacyjnej, a także samym ubóstwie menstruacyjnym, w przystępny sposób. Wszystkie nasze warsztaty dostępne są w języku polskim i angielskim - by poznać ich ofertę, napiszcie do nas na kontakt@akcjamenstruacja.pl. Chętnie porozmawiamy o Waszych potrzebach, dopasujemy odpowiedni warsztat lub stworzymy nowy scenariusz i ustalimy datę, w której jedna z naszych edukatorek odwiedzi Waszą firmę!

okresowa prasówka.png

Miejsce pracy przyjazne osobom menstruującym

Jeśli chcecie, by Wasza firma stała się miejscem, w którym każda osoba menstruująca będzie się czuła komfortowo, to trafiliście w dobre miejsce! Chętnie udzielimy Wam konsultacji dotyczących tego, jakie udogodnienia dla osób menstruujących możecie wprowadzić w swojej firmie, a także wesprzemy Was we wprowadzaniu tego typu zmian.
O politykach menstruacyjnych dopasowanych do potrzeb Waszej firmy chętnie porozmawia

z Wami nasza Prezeska, dostępna do Waszej dyspozycji pod mailem paulina.wasiluk@akcjamenstruacja.pl

AM w Twojej szkole

Akcja Menstruacja w Twojej szkole
 

Według badań przeprowadzonych przez firmę Procter&Gamble 1 na 10 uczennic

w Wielkiej Brytanii i 1 na 5 w Stanach Zjednoczonych opuściła kiedyś zajęcia w szkole

z powodu braku środków higienicznych. Może to prowadzić do kłopotów z nauką, a co za tym idzie do zmniejszenia szans dziewczynek na osiągnięcie w życiu swoich celów.
 

Podążając za rozwiązaniami Wielkiej Brytanii, gdzie środki menstruacyjne dostępne są nie tylko w szkołach, ale też na uniwersytetach, zaczynamy okresową rewolucję w polskiej szkole! Naszym celem jest regularne zaopatrywanie jak największej liczby placówek

w podpaski
i tampony, by żadna osoba ucząca się nie musiała już zostawać w domu z powodu swojej fizjologii. Niestety wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi, dlatego proponujemy Ci zostanie patronem lub patronką szkoły, którą możesz wybrać osobiście – tym sposobem realnie wpłyniesz na wyrównywanie szans uczniów w Twojej okolicy.

LOGO%20PPO_Obszar%20roboczy%201_Obszar%2

Punkt Pomocy Okresowej


Staramy się, by proponowane przez nas działania były jak najbardziej kompleksowe, dlatego stworzyłyśmy Punkt Pomocy Okresowej. Jego głównym założeniem jest ogólnodostępność.

 

Co to znaczy? W miejscach publicznych powstają szafki, z których każda osoba potrzebująca może wziąć podpaski lub tampony. Całkiem anonimowo i bezpłatnie, bez tłumaczenia się, czemu potrzebuje środków menstruacyjnych. Jeśli jesteś właścicielem przestrzeni, w której taki Punkt mógłby powstać albo znasz miejsce, gdzie możemy zamontować szafkę, koniecznie daj nam znać! Twój drobny gest, który ogranicza się do wyrażenia zgody na zamontowanie naszego Punktu, może pomóc niejednej osobie!

Podziękowania (1).png

Zbiórki środków menstruacyjnych
 

W Polsce wciąż brakuje osób, które dostrzegają problem ubóstwa menstruacyjnego.
Z tego powodu niewiele osób myśli o przekazywaniu środków menstruacyjnych osobom potrzebującym. Wypełniając nasze cele statutowe, nie tylko prowadzimy własne projekty, ale też wspieramy inne organizacje pomagające osobom menstruującym. Organizacje te często nie mają na nie dość pieniędzy w budżecie, przez co muszą stawiać na te niskiej jakości, a tym samym nie zapewniają pełnego komfortu swoim podopiecznym.

 

Prowadzenie naszych działań jest możliwe dzięki osobom z całej Polski, które organizują stacjonarne zbiórki podpasek i tamponów. Możesz zorganizować ją również w swoim biurze i zacząć dyskusję na temat tego problemu społecznego w swoim środowisku pracy. Zebrane dary trafią do jednej ze współpracujących z nami organizacji.

plakat podpaskowy.png

Akcja Plakatowa
 

Zmiany możesz zacząć od siebie! Wystarczy, że wydrukujesz "plakat z kieszonką", w którym mieści się kilka podpasek i tamponów – ideą plakatu jest wzajemna pomoc. Powieś go w ogólnodostępnej łazience i pokaż osobom, z którymi pracujesz, że dbasz o ich komfort! Plakat możesz pobrać TUTAJ  – zupełnie za darmo

Interesują Cię wspólne działania? Wyślij maila na kontakt@akcjamenstruacja.pl

Jak każda organizacja, potrzebujemy także wsparcia finansowego. Możesz przekazać nam dowolną kwotę w złotówkach na konto:

55 1600 1055 1899 6298 9000 0001

 

w Euro na konto:

PL98 1600 1055 1899 6298 9000 0003

 

w GBP na konto:

PL71 1600 1055 1899 6298 9000 0004

w tytule przelewu wpisując “Darowizna na cele statutowe”.

bottom of page