top of page
Warstwa 2.png
Group 565.png
"Czy mogłybyście pojawić się w mojej szkole, bo sama pożyczam często podpaski dziewczynom, które używają podczas miesiączki skarpetek?"

PODARUJ
1,5% PODATKU

Każda z nas słyszała kiedyś taką historię - okres i szkoła w Polsce nie idą ze sobą w parze. Dla wielu osób menstruacja jest czasem, w którym chodzenie do szkoły przestaje być komfortowe. Pomijając ogromny wstyd, wytykanie palcami i  niezrozumienie ze strony części dorosłych, musimy też pamiętać o osobach, które nie mogą sobie pozwolić na godne przeżywanie miesiączki.


Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G 1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków menstruacyjnych. Takie sytuacje mogą prowadzić do kłopotów z nauką, a co za tym idzie do zmniejszenia szans dziewczynek na osiągnięcie ich życiowych celów.

KOMU POMAGA TWOJE
1,5% PODATKU?

Od prawie 4 lat jako Akcja Menstruacja zapewniamy dostęp do jakościowych produktów menstruacyjnych w polskich szkołach. W zeszłym roku dotarłyśmy do 127 tys. osób z 616 placówek szkolnych. By działać dalej, potrzebujemy Waszej pomocy!

​Naszym celem  jest dotarcie do jak największej liczby placówek i zapewnienie im regularnego dostępu do produktów menstruacyjnych i rzetelnej edukacji seksualnej. Potrzebujemy Cię do kontynuowania okresowej rewolucji w polskich szkołach.

Ubóstwo menstruacyjne dotyka w Polsce około 500 tysięcy osób - dotarcie do każdej z nich to wielkie wyzwanie, ale dzięki Twojej pomocy możemy zacząć od dotarcia do każdego powiatu. Właśnie po to tworzymy Punkty Pomocy Okresowej  - ogólnodostępne szafki pełne produktów menstruacyjnych. Naszym priorytetem są małe miejscowości, gdzie osoby potrzebujące pozostawione są często same sobie.

Dołączasz?

JAK MOŻESZ PRZEKAZAĆ 1,5% PODATKU NASZEJ FUNDACJI?

PONIŻEJ MOŻESZ POBRAĆ ZA DARMO PROGRAM DO ROZLICZANIA PITU

Wystarczy pobrać zamieszczony poniżej program lub rozliczyć się online na stronie pitax.pl poświęconej Fundacji Akcja Menstruacja. Dzięki wbudowanemu kreatorowi program przeprowadzi Cię w łatwy sposób przez całe rozliczenie.

WYPEŁNIAJĄC SWÓJ PIT BEZ UŻYCIA NASZEGO PROGRAMU

Przy wypełnianiu właściwego rocznego rozliczenia PIT, wpisz w odpowiednią rubrykę nr KRS: 0000 833 557 oraz kwotę, jaką wynosi Twój 1,5% podatku.

Tak to będzie wyglądać dla PIT-37:

instrukcja pit.png

ZA POŚREDNICTWEM USŁUGI TWÓJ E-PIT

Wystarczy zalogować się do Portalu Podatnika, gdzie od 15 lutego do 30 kwietnia będzie dostępne zeznanie roczne. Po uzupełnieniu wszystkich danych, w pozycji „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz OPP” wybierz Fundację Akcja Menstruacja, wyszukując ją po nazwie lub wpisując nr KRS: 0000833557, następnie zatwierdź formularz.

Emeryci i Renciści, którzy chcą przekazać 1,5% dla Fundacji Akcja Menstruacja, mogą wypełnić oświadczenie PIT-OP, wpisując w pkt 9 nr KRS 0000 833 557 i przesłać lub zanieść do swojego Urzędu Skarbowego.


Mogą również pobrać poniższy, wypełniony naszymi danymi PIT-OP:

SWÓJ 1,5% PODATKU PRZEKAZAŁEŚ NA INNY CEL?

Wciąż możesz pomóc!

bottom of page