top of page
2Vector.png

AKCJA MENSTRUACJA W TWOJEJ SZKOLE

Według raportów firmy Procter&Gamble (2021 i 2022), 1 na 10 uczennic w Wielkiej Brytanii i 1 na 5 w Stanach Zjednoczonych opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Pomimo tego, że podobne badania nie zostały jeszcze przeprowadzone w Polsce, problem ten, choć pozornie niewidoczny, również istnieje. Jego najprostszym rozwiązaniem jest zapewnienie dostępu do produktów menstruacyjnych w szkole.

 

Współpracujące z nami szkoły otrzymują za darmo pudełka na podpaski

i tampony do postawienia we wszystkich łazienkach, a także zapas środków higienicznych, który regularnie uzupełniamy.

 

W roku szkolnym 2021/2022 z takiej formy pomocy skorzystało ponad 98 tysięcy osób uczących się, a nasze pudełka znajdują się w 563 szkołach na terenie całej Polski!

Masz jakieś pytanie w kwestii programu? Wyślij maila na szkoly@akcjamenstruacja.pl.

AM w Twojej szkole
Group 45.png

DZIĘKUJEMY ZA ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU NA ROK SZKOLNY 2022/2023!

Wszystkie zakwalifikowane szkoły otrzymały maile z prośbą potwierdzenia chęci udziału w programie. Zgłoszenia do kolejnej edycji zostaną otwarte w sierpniu 2023 roku.

 

Szkoły biorące udział w programie Akcja Menstruacja w Twojej szkole obowiązuje Regulamin programu.

Działasz z nami? Tutaj pobierzesz plakaty do powieszenia w Twojej szkole, materiały edukacyjne oraz grafiki na media społecznościowe.

img_0289.png
Zasób 4.png

POBIERZ PORADNIK I DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAĆ SAMODZIELNIE

Poradnik powstał przy współpracy z patronem medialnym HelloZdrowie.

JAK MOŻESZ NAM POMÓC?

Średni koszt zapewniania w szkole dostępu do produktów menstruacyjnych przez cały rok szkolny to 100 zł, a od roku szkolnego 2022/2023 chcemy dodatkowo rozpocząć działania edukacyjne w szkołach, co przekłada się na dodatkowe koszta. 

 

Twoje wsparcie to szansa na dotarcie do kolejnego miejsca! Wystarczy, że wpłacisz nawet najmniejszą kwotę na konto: Fundacja Akcja Menstruacja 55 1600 1055 1899 6298 9000 0001, wpisując w tytule "Darowizna na cele statutowe" albo na zbiórkę widoczną obok. 

Pomoc finansowa to jednak nie wszystko – zachęć bliską Ci szkołę, by zgłosiła się do projektu i pomóż w ten sposób jej uczennicom!

Zasób 1.png
Zasób 2.png

Od 2 stycznia do końca marca 2023 roku Fundacja realizuje zadanie pod nazwą „Zapewnienie dostępu do środków menstruacyjnych w poznańskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych dla uczennic z Ukrainy”.

 

Projekt polega na zapewnieniu dostępu do środków higieny menstruacyjnej dla dziewcząt z Ukrainy uczących się w poznańskich szkołach. Szkoły zostaną wyposażone w środki higieniczne, dodatkowo w tych szkołach, które jeszcze nie posiadają dyspenserów na środki higieny menstruacyjnej zostaną one zamontowane. W razie zidentyfikowania takiej potrzeby zapas środków menstruacyjnych może zostać przekazany także do innych placówek, w tym oświatowo-wychowawczych.

 

Zadanie o wartości 15 224,50 zł jest realizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) przy wsparciu Miasta Poznania. 

2Vector_edited.png

TUTAJ DZIAŁAMY!

Wszystkie szkoły objęte Programem znajdziesz na poniższej mapie i liście podzielonej na województwa. Wierzymy, że razem stworzymy jeszcze więcej miejsc przyjaznych osobom uczącym się! 

Relacje Szkolnych Osób Koordynujących program:

„Uczennice chętnie korzystają z podpasek umieszczonych w pudełkach, często też mówią, że fajne jest to, że taka mała wiejska szkoła bierze udział w takiej dużej ogólnopolskiej akcji. Myślę, że mniej się wstydzą, a czasami nawet mam wrażenie, że czują się wyróżnione, wyjątkowe, faktem, że mają okres.”
_dsc6919.jpg
_dsc6911.jpg
_dsc6814.jpg
bottom of page