2Vector.png
logo Biedronka
logo Femina
AM w Twojej szkole

Akcja Menstruacja w Twojej szkole

Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G, 1 na 10 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Najprostszym sposobem zapobiegającym opuszczaniu lekcji podczas okresu jest zapewnienie dostępu do produktów menstruacyjnych w szkole.

 

Współpracujące z nami szkoły otrzymują za darmo pudełka na podpaski i tampony do postawienia we wszystkich łazienkach, a także zapas środków higienicznych, który regularnie uzupełniamy, przesyłając nowe paczki. Dotychczas z takiej formy pomocy skorzystało ponad 100 tysięcy osób uczących się, a nasze pudełka znajdują się w prawie 600 szkołach na terenie całej Polski!

Wyłącznym partnerem programu jest Biedronka, która przekazuje szkołom podpaski i wkładki higieniczne Femina.

Dane osobowe osoby zgłaszającej:

Dane zgłaszanej szkoły:

Dziękujemy za pozostawienie danych Twojej szkoły!

Hej dziewczyny ilustracja.png

WRACAMY WE WRZEŚNIU!

Zapisy na program w roku szkolnym 2022/2023 otworzymy pod koniec sierpnia 2022 roku. O wszystkim będziemy informować na naszych mediach społecznościowych!

Jeśli chcesz, żebyśmy poinformowały Cię o kolejnych akcjach, zostaw dane swojej szkoły.

Przed zgłoszeniem szkoły, zapoznaj się z regulaminem programu.

Zasób 4.png

POBIERZ PORADNIK I DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAĆ SAMODZIELNIE

Poradnik powstał przy współpracy z patronem medialnym HelloZdrowie.

JAK MOŻESZ NAM POMÓC?

Średni koszt zapewniania w szkole dostępu do produktów menstruacyjnych przez cały rok szkolny to 800 zł - Twoje wsparcie to szansa na dotarcie do kolejnego miejsca! Wystarczy, że wpłacisz nawet najmniejszą kwotę na konto: Fundacja Akcja Menstruacja 55 1600 1055 1899 6298 9000 0001, wpisując w tytule "Darowizna na cele statutowe" albo na zbiórkę widoczną obok. 

Pomoc finansowa to nie wszystko - zachęć bliską Ci szkołę, by zgłosiła się do projektu i pomóż w ten sposób jej uczennicom!

Od roku szkolnego 2022/2023 chcemy również rozpocząć działania edukacyjne w szkołach, co nie będzie możliwe bez Ciebie. Dołączasz do okresowej rewolucji?

OTWIERAMY REKRUTACJĘ DLA POZNAŃSKICH SZKÓŁ!

Zapraszamy do zapisów szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Poznania. W ramach programu otrzymają one dyspensery na środki menstruacyjne wraz z zapasem podpasek i tamponów na letni semestr roku szkolnego 2021/22.

Szkoły, które brały udział w poprzedniej rekrutacji i otrzymały wsparcie w semestrze zimowym zostaną automatycznie objęte ponownym wsparciem – nie ma potrzeby ponownie ich zgłaszać! 

Projekt sfinansowano ze środków budżetowych miasta Poznań.

Dane osobowe osoby zgłaszającej:

Dane zgłaszanej szkoły:

Dziękujemy za zgłoszenie do programu! Skontaktujemy się z zakwalifikowanymi szkołami.

plakat podpaskowy.png
LOGO_POZNAN_PL_RGB_bz_edited.png
2Vector_edited.png

TUTAJ DZIAŁAMY!

Wszystkie szkoły objęte Programem znajdziesz na naszej mapie i listach podzielonych na województwa. Wierzymy, że razem stworzymy jeszcze więcej miejsc przyjaznych osobom uczącym się! 

Działasz z nami? Tutaj pobierzesz plakaty do powieszenia w Twojej szkole i grafiki na media społecznościowe.

_dsc6911.jpg
_dsc6934.jpg
_dsc6919.jpg